Shvacer kampion olimpik në ecje
Albeu.com
Atleti italian Aleks Shvacer është kampion i ri olimpik në ecje të shpejtë në 50 kilometra.Shvacer këtë distancë e përshkoi me kohën 3 orë 37 minuta e 9-të sekonda dhe në këtе mënyrë prezantoi një përgatitje të mirë fizike dhe disiplinë të madhe. Medalja e argjend i takoi australianit Xhared talent i cili në cak ariti më vonë për 2 minuta 19 sekonda e 18 të qindtat, përdërisa medalja e brozntë i takoi rekordmbajtësit Denis Nizhegorov, i cili ishte më i dobët për 3 minuta e 5 të qindtat.
Shtuar më 22/08/2008, ora 16:49
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori