Si do ti investojë Inter paratë e Sneijder (FOTO LAJM)

Paulinho - Corinthians
Tani i takon Inter. Si do të shpenzojë paratë e përfituara nga shitja e Wesley Sneijder te Galatasaray? Cilët do të jenë përdorcimet e skuadrës së Massimo Moratti? Me transferimin e hollandezit në Stamboll zikaltrit kanë arkëtuar rreth 38 milionë euro. Por përveç këtyre merkatoja e Inter do të bazohet edhe në shitjen e disa lojtarëve të tjerë siç janë Coutinho dhe Alvarez.

Braziliani Paulinho mbetet ende ëndrra më e madhe e interistëve por pa harruar edhe marokenin Younes Belhanda. Dje u përfol për një arritje akordi por ende nuk ka asgjë konkrete.

Emrat e tjerë të kërkuar nga Inter janë edhe Schelotti i Atalantas, Biglio i Anderlecht apo edhe talenti kilen Nico Castillo.

Qarkullojnë shumë emra por ende asgjë konkrete ndaj i mbetet drejtuesve zikaltër të vendosin se kë do të sjellin në San Siro.

Afati mbaron më 31 janar.../albeu.com/
Shtuar më 24/01/2013, ora 11:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori