Simeone i thur elozhe Griezmannit
Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, është shprehur i kënaqur me paraqitjet e yllit të skuadrës së tij, Antoine Griezmann, duke thënë se askush nuk e kupton futbollin më mirë si francezi kur ky i fundit është në formë të mirë.

“Ai është një lojtar i mrekullueshëm, për të cilin çdo ekip që dëshiron të bëhet kampion ka nevojë. Ai e di në mënyrë të përsosur kur një moment është vendimtar dhe ekipi i Francës punon përmes trurit të tij”, ka thënë Simeone për France Football.

“Kur ai është në formë të mirë fizike dhe sportive, askush në botë nuk e kupton dhe interpreton futbollin si ai”, deklaroi argjentinasi.
Shtuar më 28/11/2018, ora 16:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori