Simeone: Kemi luajtur kundër ekipit me posedimin më të mirë në botë
Pas përfundimit të ndeshjes trajneri i Atleticos, Simeone doli në një konferencë për shtyp, duke thënë se secili luajtm ndaj një ekipi më të mirë në botë, shkruan Albeu.com.

- Ndeshja: "Secili luajti me karakteristikat e tij. Në pjesën e parë kemi pasur më shumë shanse për të shënuar dhe Ter Stegen ishte shumë i mirë. Në të dytin ata ishin më të mirë Oblak dhe Barcelona. Nuk kemi gjetur kundërsulm që na dha fitoren në një tjetër ndeshje të madhe të Messit dhe ata morën avantazhin".

- Atlético: "Bëmë një ndeshje shumë të plotë. Kemi munguar për të mbajtur kundërsulmet me hapësira, për shembull atë të Griezmann me Correa, në të cilën topi ishte lënë pas Angelit. Sidoqoftë, ne garojmë. "

- Shumë ndjekje të topit: "Kemi luajtur kundër ekipit me posedimin më të mirë në botë. Është shumë e vështirë të luash kundër Barçës dhe në pjesën e parë kemi arritur të mos bëjmë aq shumë gabime. Në të dytin ata nuk e bënë. Ne u përpoqëm të fitonim dhe përfunduam në barazim ".

- Sauli: "Ai vazhdon të rritet. Këtë mëngjes ai ka shkuar të shtrihet në palestër. Është e qartë se ai është një lojtar që dëshiron, dhe kur dikush dëshiron, futbolli paguan ".

- "Wanda Metropolitano": "... Stadiumi është i mrekullueshëm Një natë e futbollit të shkëlqyer, me dy ekipe të mëdha, me një Messi mbresëlënëse nuk e kam marrë aq i lodhur sa disa kishte shpresuar ai bëri një ndeshje të madhe dhe një atlet i cili konkurroi si raste .." .

- Griezmann, i papërshtatshëm: "Për mua ishte ndeshja më e mirë e Griezmann në shtëpi, ai kishte dy shanse në pjesën e parë, dhe në pjesën e dytë..." ishin fjalët e argjentinasit. /albeu.com/
Shtuar më 15/10/2017, ora 00:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori