Sipas L'Equipe ky është formacioni më i mirë në Seria A (FOTO LAJM)

Gazeta franceze L'Equipe ka publikuar ditën e sotme formacionin më të mirë aktual të Seria A. Formacionin pasohet dhe nga rezerva.

Formacioni i përzgjedhur nga francezja është 4-3-3.

Gianluigi Buffon është në portë, me Alex Sandro dhe Andrea Contin në krahë.

Në qendër është Kalidou Koulibaly i Napoliit dhe Leonardo Bonucci i Milanit.

Mesfusha përbëhet nga Radja Nainggolan, Miralem Pjanic dhe Mark Hamsik.

Sulmi përbëhet nga Dries Mertens, Gonzalo Higuain dhe Paulo Dybala.

Si rezervistë janë Andrea Belotti, Dalbert dhe Edin Dzeko. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 17:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori