Sir Alex Ferguson, tashmë është edhe rrugë (FOTO-LAJM)

Pas shumë titujsh dhe trofesh tashmë Alex Ferguson, menaxheri historik i Manchester United, ka marrë emrin edhe një rrugë në afërsi të Old Trafford.

Sir Alex Ferguson, i pranishëm në ceremoninë zyrtare të zbulimit të tabelës orientuese të kësaj rruge e e vlerësoi shumë këtë gjë duke deklaruar se gjëra të tilla nuk ndodhin shpesh në jetë.

71-vjeçari mbylli karrierën me këtë skuadër pas 26 vitesh në pankinën e United. /albeu.com/
Shtuar më 14/10/2013, ora 18:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori