Situata e Bale, Mourinho: Unë nuk jap minuta, ai duhet ti fitojë vetë
Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho thotë se ai nuk mund t’i japë Gareth Bale minuta në fushë, duke këmbëngulur se ai duhet t’i fitojë ato.

Bale ende nuk ka bërë një ndikim të madh që kur u bashkua me Spurs në një huazim sezonal nga Real Madrid.

I penguar nga sëmundja dhe dëmtimi, paraqitjet e tij në Premier League kanë qenë të kufizuara edhe pse ai ka paraqitur më rregullisht në Europa League.

Ai gjithashtu erdhi si një zëvendësues në fitoren 5-0 kundër Marine në raundin e tretë të Kupës FA më 10 janar.

Portugezi thotë se Bale mund të luajë në ndeshjen e së hënës në Kupën FA në Wycombe Wanderers, por ai këmbëngul që çdo minutë në fushë duhet të fitohet.

"Unë nuk mund t’u jap lojtarëve minuta, minuta në fushë nuk është diçka që mund të jap, kështu që nuk po shkoj në këtë drejtim," tha Mourinho.

"Të gjithë i dimë vështirësitë që ai kishte për disa sezone, të gjithë e dimë që ai arriti i dëmtuar, të gjithë e dimë që edhe këtë sezon (ka qenë) pak lart e poshtë me gjëra të vogla".
Shtuar më 25/01/2021, ora 09:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori