Situata e zymtë te Barcelona, Rivaldo i këshillon të blejnë këtë lojtar
Rënia e turpshme e Barcelonës përballë Byernit të Mynihut në Lisbonë, logjikisht ka nxitur debatin se çfarë duhet të bëjnë drejtuesi "blaugrana" për të dalë nga kjo situatë. Një këshillë, ndoshta shumë të vyer, e jep edhe një ish i Barcelonës, Rivaldo.

"Neymar është lojtari i duhur për Barcelonës, ​​sepse ai ka personalitet të fortë dhe nuk i intereson nëse pranë tij është Messi, ndryshe nga lojtarët e tjerë, të cilët ndjehen të dobët para figurës së "La Pulgas". Problemi i Barcelona në vitet e fundit qëndron në blerjet e bëra, te lojtarët që gjithmonë kanë kushtuar shumë, por nuk bëjnë ndryshime në grup," – deklaron Rivaldo
Shtuar më 15/08/2020, ora 19:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori