Situata jo e zakonshme te Barcelona, flet Setien
Deklarata e drejtorit sportiv të Barcelonës ka tansionuar situatën në klub me Messin që menjëherë iu kundërpërgjigj dhe kërkoi ti jepte emra konkretë.

E gjitha kjo ka ndodhur vetëm pas ditë para ndeshjes me Atletic Bilbaon që do të zhvilohet ditën e enjte në kuadër të cerekfinales të Kupës së Mbretit.

Trajneri Quique Setien mbajti konferencë për shtyp rreth kësaj ndeshjes, por pa mundur t’i ik pytjeve rreth situatës që ka kapluar klubin katalanas.

"Shumica e gjërave që më përmendët janë të rëndësishme, por ato nuk më prekin mua. Unë përpiqem të mos prek lojtarët e mi. Ne biseduam një minutë për këtë çështje. Ne kemi një detyrim të përqëndrohemi në ndeshje. Ajo që më intereson është futbolli. Gjithçka tjetër është situata që unë nuk do të jem në gjendje t’i kontrolloj, prandaj nuk lodhem. Për futbollin, ne flasim çfarëdo, që është ajo që më intereson. Futbollistët gjithashtu", u shpreh ai.

Ndërsa për yllin argjentinas tha: "Kjo është një situatë nuk më prek mua. Unë përqëndrohem vetëm në futboll. Unë përqëndrohem në dhënien e mjeteve për lojtarët e mi. Gjithçka tjetër nuk më intereson. Në çdo klub si ky ka probleme, por ato janë gjëra që unë nuk mund t’i kontrolloj. Ju jeni tashmë atje. Më pyetni për futbollin, ju lutem".
Shtuar më 05/02/2020, ora 14:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori