Skandal, klubi i madh europian pranë përjashtimit nga Champions League
Klubi i madh europian pranë përjashtimit nga Champions League
Një skandal pritet të përfshijë futbollin europian. Skuadra e Paris Saint Germain ka marrë një financim të parregullt nga qeveria e Katarit prej 1 miliard e 800 milionë euro duke shkelur rregullat e Fair Play Financiar.

Klubi francez përjashton eliminimin nga Champions League si dhe do të humbasë dy yjet e skuadrës, Neymar dhe Mbappe. Në këtë skandal është i përfshirë edhe presidenti i FIFA-s, Infantino, Michael Platini dhe presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi. Dyshohet se në vitin 2012, Infantino dhe Platini kanë miratuar një marrëveshje ekonomike mes klubit francez dhe Katarit duke qenë kundër rregullave financiar. /albeu.com/
Shtuar më 03/11/2018, ora 11:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori