Skandal me kombëtaren e Argjentinës, kontrabandë në aeroport
Kombëtarja e Argjentinës duket se nuk i mjaftojnë rezultatet e dobëta në ndeshjet e zhvilluar por së fundmi është përfshirë edhe ne një skandal në dogannë kufitare.

Argjentina ka përfunduar turin e SHBA ku ka luajtur me Kolumbinë dhe Guatamalan, por në momentin e kthimit në aeroportin e "Buenos Aires" janë spikatur disa valigje të dyshimta te Përfaqësueses së Argjentinës.

Sipas autoriteteve, në këto kuti kishte mallra të cilat vlenin rreth 25 mijë dollarë e për të cilat nuk ishte paguar doganë.

Zyrtarët e Federatës ishin munduar që të kalonin këto kuti pa paguar doganë, siç ndodh zakonisht me materialet sportive që skuadra merr me vete. /albeu.com/

Shtuar më 14/09/2018, ora 11:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori