Skandal në boks, kampioni i botës me doping
sandres00
Kampioni i botës në peshat e mesme në kategorinë WBO, Billy Joe Saunders ka rezultuar pozitiv në testet antidoping. Boksieri britanikt numëron në karrierën e tij plot 26 fitore dhe asnjë humbje.

Lajmin e ka konfirmuar presidenti i WBO-së, Francisco Valcarcel përmes një komunikate ku bëri të ditur se britaniku do të pezullohet për 6 muaj.

“B.J. Saunders ka dorëzuar vullnetarisht titullin kampion bote të peshës së mesme dhe ka kërkuar publikisht ndjesë për shkeljen e rregullave”, tha presidenti i WBO. Tashmë Saunders do të rikthehet të duelojë sërish në verën e vitit të ardhshëm, por nuk dihet nëse do të kërkojë të duelojë për titullin kampion bote. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2018, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori