Skandal në Portugali, Benfica hedh në gjyq Porton për spiunazh
Nuk kanë fund skandalet në Portugali. Sipas gazetës “A Bola”, klubi i Benfikës ka denoncuar së fundmi Porton për dhunim të korrespodencës privatë duke konfirmuar kështu rivalitetin e madh mes këtyre 2 skuadrave.

Francesco Marquez, i cili është drejtor i komunikimit te Porto, zbuloi përmbajtjen e e-mailive të ndryshme të Benficas në një libër dhe gjatë një shfaqje televizive. Ai pretendon te ekzistenca e një sistemi korruptimi arbitrar të realizuar në favorBenficas.

Sipas asaj që raportojnë mediat portugeze, protagonisti kryesor i kësaj çështje është presidenti i Portos, Jorge Nuno Pinto da Costa. Ai është marrë në pyetje nga autoritetet përkatëse dhe pritet të nisin procedimet penale ndaj tij.

Shtuar më 10/11/2018, ora 22:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori