Skandali i radhës vjen nga Franca, Lille është bërë për turp
Rezultate jo, futboll të bukur jo dhe polemika po. Kjo është pasqyra që të ofronte Lille e Bielsas këtë sezon në Francë. Vetë tekniku që qarkullonte pa patentë dhe sigurisht këto ishin vetëm ato që u bënë publike.

Por L'Equipe na tregon më shumë rreth atmosferës negative që kishte pushtuar kampin e ekipit francez. Sipas të përditshmes franceze lojtarët në dhomat e zhveshjes kryenin veprime të turphme duke mos u përgatitur për ndeshjen. Gjithashtu sërish sipas L'Equipe në dhomat e zhveshjes ndodhej dhe një femër, e cila nuk kishte një detyrë secifike në klub.

Me gjithë këto gjëra ai i cili është bërë "kurbani" i parë është vetë trajnëri i cili ka pësuar një shkarkim dirëkt ndërkohë që dhe lojtarët po përgatiten pasi në klub po pritët një formatim. /albeu.com/
Shtuar më 14/12/2017, ora 11:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori