Skandali / Joachim Low ka përdorur doping?
Tekniku i Kombëtares gjermane, Joachim Low është pjesë e skandalit për përdorimin e dopingut në skuadrën e Stuttgartit në periudhën 1975-1980.

Sipas mediave gjermane, skuadrat e Stuttgart dhe Freiburg kishin përdorur substanca të ndaluara, të dëshmuara në dokumentacionin e konfiskuar nga doktori Armin Klumber. Në mesin e tyre ishte edhe Low, aso kohe futbollist i Stuttgartit.

Sipas "ESPN", Low nuk i ka komentuar akuzat, por trajneri i atëhershëm i Stuttgartit, Jurgen Sundermann ka thënë: "Këto janë amarrëzir. Nuk mund ta imagjinoj se futbollistët kishin marrë doping". /albeu.com/

Shtuar më 03/03/2015, ora 15:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori