Skënderbeu fiton ndaj Laçit dhe merr kreun
Pëlqej
Skuadra e Skënderbeut ka arritur të fitojë përballë Laçit me rezultatin 2-1 në Korçë.

Ujqërit e Dëborës e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë autogolit të shënuar nga mbrojtësi Ademir në minutën e 27'.

Barazimi vjenminutën 58' ku mesfushori 21-vjeçar shënoi për Laçianët.

Goli i avantazhit vjenminutën e 75', ku Jashanica i dha fitoren korçarëve në javën e pestë të kampionatit.

Korçarët me këtë fitore renditen me 13 pikë në klasifikim, ndërsa Laçi me 6 pikë dhe renditet në vendin e 6
Shtuar më 12/10/2017, ora 18:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori