Skënderbeu zyrtarisht në krizë, e mposht edhe Kamza (VIDEO)
Skënderbeu ka pasuar sërish humbje në kategorinë superior teksa sot është mundur 1-0 në transfertë ndaj Kamzës.

Skuadra e drejtuar nga Orges shehi po kalon një krizë të thellë rezultatesh teksa në 5 ndeshjet e fundit ka regjistruar vetëm një barazim dhe 4 humbje radhazi, shkruan Albeu.com.

Ndërkohë Kamza me trajnerin e ri Ernest Gjoka duket se ka lënë pas rezultatet negative.

Kamzalinjtë iu falën një goli të shënuar nga japonezi Masato Fokui i cili realizoi në minutën e 43 të pjesës së parë, duke i siguruar 3 pikë në luftën për mbijetesë.

Pas 18 javësh kampionat Kamza ngjitet në vëndin e 8 duke dalë nga zona e ftohtë. Ndërsa Skënderbeu më ktë humbje ndërlikon pozitat në klasifikim.

Bardhekuqtë mbajnë vëndin e 4 me 30 pikë por në rast fitore të Lacit dhe Flamurtrit skuadra e Shehit zbret në vëndin e 6-të. /albeu.com/


Shtuar më 21/12/2018, ora 15:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori