Skuadrat e La Ligas shpenzuan 1 miliard euro, lista me 10 lojtarët më të shtrenjtë
Klubet e La Ligës shpenzuan më shumë se 1 miliard euro në merkato
Joao Felix dhe Antoine Griezmann ishin transferimet më të shtrenjta.

Merkato e kësaj vere ka parë shifra rekorde të shpenzuara nga ekipet e La Ligës, të cilat kanë paguar më shumë se 1 miliard euro për të sjellë lojtarë të rinj.

Shpenzimet totale kapin shifrën e 1.37 miliardë eurove, dyfishi nga ajo se sa shpenzuan para 2 vjetëve.

Këto janë ardhjet më të mëdha në La Liga gjatë kësaj vere:

Joao Felix – Benfica to Atletico Madrid: €126m

Antoine Griezmann – Atletico Madrid to Barcelona: €120m

Eden Hazard – Chelsea to Real Madrid: €100m


Frenkie de Jong – Ajax to Barcelona: €75m

Luka Jovic – Eintracht Frankfurt to Real Madrid: €65m

Eden Militao – Porto to Real Madrid: €50m

Ferland Mendy – Lyon to Real Madrid: €48m

Rodrygo – Santos to Real Madrid: €45m

Marcos Llorente – Real Madrid to Atletico Madrid: €40m

Jasper Cillessen – Barcelona to Valencia: €35m
Shtuar më 04/09/2019, ora 11:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori