Sky Sports: Ekipe nga Anglia, Spanja, Gjermania, Italia dhe Franca për të krijuar një ligë të përbashkët
"Sky Sports" ka dhënë një lajm ekskluziv pak minuta më parë.

Disa ekipe nga Anglia, Spanja, Gjermania, Italia dhe Franca për të krijuar një ligë të përbashkët.

Ky projekt po përkrahet nga FIFA dhe do të përbëhet nga 18 ekipe.

Emri i kësaj lige do të jetë 'Premier Liga Evropiane".
Shtuar më 20/10/2020, ora 16:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori