Smalling kryen testet mjekësore tek Roma
Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Chris Smalling, i ka kryer testet mjekësore në kampin stërvitor të Romës, të premten, para transferimit te klubi italian në formë huazimi për sezonin e ri, 2019/20.

Qendërmbrojtësi anglez e humbi vendin në ekipin e Manchester Unitedit, pas transferimit të Harry Maguire nga Leicester City në fillim të kësaj vere. Ai ende s’e ka bërë asnjë paraqitje në këtë sezon.

Roma e identifikoi gjatë kësaj jave Smallingun si zëvendësuesin e përsosur për Kostas Manolas, i cili në fillim të korrikut iu bashkua Napolit.

Ole Gunnar Solskjaer e konfirmoi largimin e 29-vjeçarit gjatë një konference për shtyp të premten në mëngjes. Tani faqja zyrtare e Romës në Twitter e ka konfirmuar se mbrojtësi i ka kryer testet mjekësore dhe zyrtarizimi i transferimit të tij pritet të bëhet gjatë orëve në vijim.
Shtuar më 30/08/2019, ora 15:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori