Sneijder ne Inter?
Albeu.com
Wesley Sneijder duket të jetë zgjedhja e parë e mesfushës së kampionit italian Inter, përpara Decos e Aimarit. Sipas mediave italiane, Real Madrid dhe Inter kanë arritur marrëveshje për transferimin e futbollistit tek ekipi Nerazzurr, ndërsa pritet vetëm përgjigja e mesfushorit holandez.
Në fund të javës së ardhshme, pas ndeshjes së Superkupës së Italisë, pritet zyrtarizimi i këtij transferimi, i cili parashihet të jetë në formë huazimi (3-4 milionë euro), me mundësi blerjeje nga klubi italian për 18 milionë euro.
Shtuar më 03/08/2009, ora 04:45
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori