Solari debuton me fitore, Reali kalon në raundin tjetër të Copa del Rey
Real Madrid ka marrë një fitore të lehtë kundër Milellas me rezultatin 0-4 në "Municipal Álvarez Claro", e vlefshme për Copa del Rey.

Ai që zhbllokoi ndeshjen ishte francezi, Karim Benzema në minutën e 28'.

Rezultati dyfishohet në minutën e fundit të pjesës së parë nga Marco Asensio.

Dy golat e tjerë për madrilenët i shënuan: Odriozola (79') dhe Gonzalez (92').

Pas kësaj fitoreje Real Madrid ka kaluar në raundin tjetërCopa del Rey. /albeu.com/
Shtuar më 31/10/2018, ora 21:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori