Sonte jepet bileta e fundit për në EURO 2020, këto janë kombëtaret që kanë siguruar kualifikimin


19 skuadra deri më tani kanë siguruar kualfikimin në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’

Sonte mbetet vetëm një për t’u mësuar nga grupi E, mes Hungarisë dhe Walesit.

Katër skuadrat e fundit do të kualifikohen në mars nga Nations League, një ndërë to mund të jetë edhe Kosova.

Kjo është lista e plotë e kombëtareve që do të jenë pjesëmarrëse në Euro 2020.
Shtuar më 19/11/2019, ora 11:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori