Sormani tregon se si Partizani mund të arrijë te titulli
Partizani do të luajë ditën e nesërme një ndeshje të thjeshtë në letër ndaj Flamurtarit, që do kërkohet me çdo kusht fitorja.

Trajneri Adolfo Sormani ka dalë në konferencë për shtyp ditën e sotme, teksa ka folur për këtë sfidë, gjendjen e skuadrës dhe për disa lojtarë në veçanti si Mala, Kërçiku dhe Romero

Sa ju ka shërbyer fitorja ndaj Luftëtarit?

Problemi nuk është vetëm rezultati, ajo që vlen më shumë është që shoh lojën e skuadrës. Skuadra duhet të jetë drejt përmirësimit dhe paraqitjeve të mira.

Si mund të arrini te titulli?

Duke i marrë ndeshjet një e nga një sikur të jenë finale. Vetëm në këtë mënyrPartizani do të luajë ditën e nesërme një ndeshje të thjeshtë në letër ndaj Flamurtarit, që do kërkohet me çdo kusht fitorja.

Trajneri Adolfo Sormani ka dalë në konferencë për shtyp ditën e sotme, teksa ka folur për këtë sfidë, gjendjen e skuadrës dhe për disa lojtarë në veçanti si Mala, Kërçiku dhe Romero

Sa ju ka shërbyer fitorja ndaj Luftëtarit?

Problemi nuk është vetëm rezultati, ajo që vlen më shumë është që shoh lojën e skuadrës. Skuadra duhet të jetë drejt përmirësimit dhe paraqitjeve të mira.

Si mund të arrini te titulli?

Duke i marrë ndeshjet një e nga një sikur të jenë finale. Vetëm në këtë mënyrë mund të arrijmë te titulli. Unë mendoj që duhet të marrim maksimumin në çdo ndeshje pa bërë parashikime.

Grupi i Partizanit është pranë ideve tuaja?

Unë mendoj se nëse skuadra do arrijë të shfaqet ashtu siç e dëshiroj, mendoj që do jetë kompetitive në të dyja frontet.

Ndaj Flamurtarit, do mundoheni ta mbyllni ndeshjen shpejt?

Ne shpresojmë që të bëjmë të njëjtën paraqitje, të jemi agresivë. Të jemi një skuadër që të arrijë rezultatin sa më shpejt.

Rikthimi i Malës dhe çështja Romero...?

Për Malën është vendim që i përket klubit. Nëse ndryshon vendim klubi, do jemi të gjithë të kënaqur. Ndërsa për Romeron, situata është tërësisht e ndryshme. Ai nuk është pjesë e skuadrës, pasi forma e tij fizike nuk i përgjigjet asaj që unë kërkoj. Ai po ndjek një program individual, për të arritur në 100% e formës që unë dëshiroj.ë mund të arrijmë te titulli. Unë mendoj që duhet të marrim maksimumin në çdo ndeshje pa bërë parashikime.

Grupi i Partizanit është pranë ideve tuaja?

Unë mendoj se nëse skuadra do arrijë të shfaqet ashtu siç e dëshiroj, mendoj që do jetë kompetitive në të dyja frontet.

Ndaj Flamurtarit, do mundoheni ta mbyllni ndeshjen shpejt?

Ne shpresojmë që të bëjmë të njëjtën paraqitje, të jemi agresivë. Të jemi një skuadër që të arrijë rezultatin sa më shpejt.

Rikthimi i Malës dhe çështja Romero...?

Për Malën është vendim që i përket klubit. Nëse ndryshon vendim klubi, do jemi të gjithë të kënaqur. Ndërsa për Romeron, situata është tërësisht e ndryshme. Ai nuk është pjesë e skuadrës, pasi forma e tij fizike nuk i përgjigjet asaj që unë kërkoj. Ai po ndjek një program individual, për të arritur në 100% e formës që unë dëshiroj.
Shtuar më 07/02/2020, ora 16:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori