Sot, Chelsea e Arsenali për të kompletuar mrekullinë angleze
Sot në mbërmje do të mesohet çifti finalist i Europa League. Në këtë kompenticon shihen favoritë për të shkuar në finale Chelsea">Chelsea">Chelsea">Chelsea dhe Arsenali">Arsenali">Arsenali">Arsenali, ashtu sic ndodhi në Champions me Tottenham-Liverpool.

Kështu Arsenali">Arsenali">Arsenali">Arsenali do të luajë në transfertë ndaj Valencias. Topçinjtë hodhën një hap të sigurtë drejt finales pas fitores 3-1 në Emirates një javë më parë dhe janë vetëm 90 minuta larg mrekullisë.

Ndërkohë sskuadra tjetër e Londeës, Chelsea">Chelsea">Chelsea">Chelsea, do të presë "Stamford Bridge” Eintrachtin e Frankfurtit, e avatazhin e rezultatit të takimit të parë barazoi 1-1 në Frankfurt.

Bluve iu mjafton një barazim pa goal për të shkuar në finale kjo për shkak të golit në transfertë.

Me trofeun e Championsit të siguruar, misioni do të përmbushej me kualifikimin e dy ekipeve të tjera angleze në një tjetër finale të madhe, atë të Europa League. /albeu.com/
Shtuar më 09/05/2019, ora 10:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori