Sot dita vendimtare? Lacio paraqet ofertën e fundit për Muriqin
Sot pritet të jetë dita vendimtare për kalimin ose jo të sulmuesit të Kosovës dhe Fenerbahçes, Vedat Muriqi te Lacio.


“Corriere dello Sport” shkruan se drejtuesit e klubit bardhekaltër i kanë ofruar palës turke ofertën e fundit 20.5 milionë euro për Muriqin (18.5 milionë euro plus bonuset).

Sipas të gjitha gjasave, kjo mund të jetë përpjekja e fundit e Lacios për të bindur Fenerbahçen që Muriqi të marrë lejekalimin drejt Italisë.

Vetë futbollisti e ka shprehur hapur se dëshiron të luajë për Lacion dhe se ndihet i lodhur nga vonesat e bisedimeve mes klubeve.
Shtuar më 04/09/2020, ora 12:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori