Sot do të mësohen emrat e 4 kombëtareve që do të kualifikohen në Europian
Katër kombëtare europiane sot kanë mundësinë e artë për të siguruar një vend në Kampionatin Europian.

Tetë kombëtare evropiane do të vihen në aksion, në ndeshjet finale të Play Off të LigësKombeve.

Ndeshja e parë në orën 18:00 është ajo mes Gjeorgjisë dhe Maqedonisë së Veriut. Kjo finale vjen nga Liga D, pjesë e të cilës ka qenë edhe Kosova në sezonin e parë të LigësKombeve.

‘Dardanët’ në sfidën gjysmëfinale u mposht nga Maqedonia në muajin tetor. Tri ndeshjet e tjera që luhen në orën 20:45 janë

Hungari – Islandë

Irlandë e Veriut – Sllovaki

Serbi – Skoci
Shtuar më 12/11/2020, ora 09:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori