Sot finalja e Superkupës së Evropës mes Bayern Munchen dhe Sevillas
Me finalen e Superkupës së Evropës, UEFA po kompleton sezonin 2019/2020.

Në Hungari, kampionët e Ligës së Kampionëve, Bayern Munich, takohet me fituesit e LigësEvropës, Sevilla.

Ndeshja mes Bayern Munich dhe Sevilla, luhet nga ora 21:00.

Bayern Munich në finale të Ligës së Kampionëve ka mposhtur PSG-në, ndërsa Sevilla, Interin.

Të dy skuadrat, kanë fituar vetëm nga një herë Superkupën e Evropës.
Shtuar më 24/09/2020, ora 09:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori