Sot nis Championsi, këto janë ekipet pretendente (FOTO LAJM)

Ditën e sotme, nis zyrtarisht edhe faza e grupeve e Champions League, dhe 32 skuadra, janë të gjitha në kërkim të trofeut më “veshë të mëdhenj”. Interesante janë edhe koeficientët e kompanive të basteve, që kuotojnë skuadrën fituesekëtij edicioni.

Është kompania “bet365”, e cila, si favoriten kryesore sheh Manchester City, triumfi i së cilës në finalen e Champions-it kuotohet me koeficientin 5.5. Barcelona gjendet e dyta, me koeficientin 7, ndërsa Juventusi në vendin e tretë me 7.5

PSG qëndron mbi Realin e Madridit, tre herë fituese radhazi e këtij kompeticion. Francezët kuotohen me 8.5, ndërsa vetëm koeficienti 9 për madrilenët.
Shtuar më 18/09/2018, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori