Spalleti: Kemi luajtur një lojë një lojë shumë të mirë
Luciano Spalletti ishte i kënaqur që mori një pikë nga "alienët" e Napolit dhe Interi i vetëdijshëm "mund të kishte bërë më mirë" në barazimin e tyre 0-0 në San Paolo.

Nerazzurrët mbeten të pamposhtur këtë sezon dhe mbeten dy pikë mbrapa të liderëve, por ndaluan Partenopeit pa tetë fitore rradhazi, shkruan Albeu.com.

"Këta lojtarë meritojnë komplimente, sepse ju vazhdoni të na thoni se jemi me fat dhe ne jemi të lumtur për këtë - por fati im është që të punoj me këta lojtarë. Ju nuk duket se e kuptoni ende, por kjo është një pasuri e madhe, "tha trajneri për Mediaset Premium.

"Ne kemi luajtur një lojë shumë të mirë sonte, por mund të luhet edhe më mirë. Napoli bëri shumë mirë, pasi herë pas here ndihet sikur po luani kundër të huajve, pasi ata bëjnë gjithçka me një prekje të futbollit dhe lëvizin pas ose prapa. Ata kanë këtë zotërim dhe futboll të lartë.

"Ka raste kur Napoli të lëvizë topin rreth një mijë milje në orë. Unë nuk mund ta fitoj ekipin tim për ta bërë këtë, kështu që largimi me një pikë dhe kërcënimi për të arritur edhe më shumë është pozitiv.

"Po mësojmë, por tashmë kemi bërë hapa të rëndësishëm përpara dhe sinqerisht mund ta kemi fituar atë."

"Handanovic bëri atë që një portier ka për qëllim të bëjë. Reina gjithashtu bëri shumë mirë në Borja Valero.

"Ne kemi vuajtur në disa raste, por kemi sjellë në shtëpi një rezultat të vlefshëm, duke ditur se mund të kemi bërë më mirë. Ata ishin të lodhur pas ndeshjes së tyre të Ligës së Kampionëve në mesjavë dhe ne mund të përpiqemi t'i detyrojmë ata në llojin e xhirimeve që nuk i pëlqejnë në 20 minutat e fundit ".

"Tifozët po ëndërrojnë sepse ju në media gjithmonë përpiqeni të krijoni heronjë dhe të gjithë të tjerët të pakënaqur. Nuk ka fenomen dhe të gjithë të tjerët janë një dështim. Është një proces, ekipet punojnë shumë dhe po shkojnë drejt rezultateve të shkëlqyera.

"Ne kemi humbur disa shanse të mrekullueshme në banak sonte. Ne duhet të asimilojmë shpejt, sepse kjo është një luftë e vërtetë për të qenë atje lart në katër të katërtat". është shprehur italiani pas ndeshjes. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2017, ora 23:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori