Spalletti pranon humbjen: Hymë në fushë me mëdyshje
Barcelona ka arritur të mposhtë Interin në "Camp Nou" me rezultat 2:0, ndeshje kjo e vlefshme për Champions League.

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti ka komentuar humbjen e sotme duke fajësuar kontrollimin jo të mirë të topit.

“Ne kemi hyrë në fushë pak në mëdyshje, duke lënë shumë hapësirë për Barcelonën dhe vuajtëm shumë presionin e tyre kemi pasur disa probleme me shpejtësi në driblim. Ne duhet të kishim qenë më agresiv në rifitimin e topit dhe pastaj më shumë të saktë në menaxhimin e tij, sepse këtu në Camp Nou ju nuk mund të vini të luani vetëm në kundërsulme”, ka thënë Spalletti pas ndeshjes.

“Ne nuk ishin të guximshëm, dhe kundërshtari ynë ka marrë më të mirën nga ky qëndrimi ynë. Ne e bëmë më pak që ne të mund të kishim shënuar një gol gjatë ndeshjes, por ata ishin më të fortë se ne dhe fituan me meritë. Ata luajnë mirë, ata të lëvizin topin shumë shpejt dhe ata janë të shpejtë për të vepruar”, shtoi italiani.

Trajneri gjithashtu ka thënë se barazimi i Tottenhamit ndaj PSV-së iu jep më shumë komoditet.

“Është e vërtetë, por nëse duam të kemi ambicie të rëndësishme, nuk duhet të qëndrojmë shumë në këtë aspekt. Ne bëmë një performancë nën shanset tona dhe vetëm duhet të mendojmë për të bërë më mirë”, përfundoi trajneri i Interit. /albeu.com/
Shtuar më 25/10/2018, ora 08:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori