Spanja kopjon Italinë, Superkupa do të luhet në Arabinë Saudite
Superkupa e Spanjës do të zhvillohet në Arabinë Saudite.

Tashmë pritet vetëm aprovimi i asamblesë më 29 prill, ndërsa Federata po negocion me qeverinë e Arabisë Saudite për ta mbajtur aty finalen e madhe për gjashtë vitet e ardhshme për një shifër 30 milionë eurosezon.

Negociatat janë larg finalizimit dhe vendndodhja mund të ndryshojë, por për momentin shteti më i mundshëm është Arabia Saudite.

ederata Spanjolle kërkon 30 milionë eurosezon, për gjashtë vite.
Shtuar më 24/04/2019, ora 09:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori