Spanja, më "Roja" se kurrë (FOTO LAJM)

Spanja ka prezantuar uniformën e re që do të përdorë në Brazil 2014. Kampionët në fuqi të Botës do të paraqiten në Botërorin e ardhshëm me një të re: pantallonat nuk do të jenë më blu dhe uniforma do të jetë e gjitha e kuqe.

Kapiteni i përfaqësueses iberike, Iker Casillas, deklaroi: "Uniforma e re na pëlqen shumë. Do të shkojmë në Brazil me motivim të lartë. Duam të arrijmë diçka të rëndësishme dhe të rishkruajmë historinë". /albeu.com/
Shtuar më 13/11/2013, ora 16:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori