Spanja per here te pare ne finalen e Boterorit (VIDEO)
Albeu.com
Spanja ka arritur të mposhtë Gjermaninë me rezultat 1:0 dhe të kalojë për herë të parë në histori në finalen e Botërorit. Goli i fitores u shënua në minutën e Pyol në minutën e 73-të të takimit pas një gjuajtje nga këndi.
Ndeshja u mbyll e barabartë në pjesën e parë ndërsa më pas në pjesën e dytë, ishte skuadra e Del Bosque ajo që udhëtohi lojën, krijoi më shumë raste dhe me fantazi arriti deri tek goli.

Gjermania nuk arriti të dalë në lojën e saj të treguar më parë në ndeshjet me Anglinë dhe Argjentinën ndërsa ekipi i Joakim Lëv ka humbur të paktën tri raste goli si pasojë e pritjeve të portierit spanjoll Casias.STADIUMI: Moses Mabhida
ARBITRI: Viktor Kassai

GJERMANIA: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Jerome Boateng, Piotr Trochowski, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Lukas Podolski, Mesut Ozil, Miroslav Klose
TRAJNERI: Joachim Löw

SPANJA: Iker Casillas, Sergio Ramos, Gerard Pique, Carles Puyol, Joan Capdevila, Xabi Alonso, Xavi, Andres Iniesta, Sergio Busquets, Pedro, David Villa
TRAJNERI: Vicente del Bosque


Shikoni golin:

Shtuar më 07/07/2010, ora 22:35
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori