Spanjë-Ukrainë, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

SPANJA (4-3-3)
Sot në mbrëmje rikthehen ndeshjet eleminatore për "France 2016" ku ndër të tjera spikat ndeshja e vlefshme për Grupin C mes Spanjës dhe Ukrainës.

"La Roja" vjen në këtë përballje me një fytyrë të re, ku Del Bosque i beson më shumë të rinjve, ndërsa lindorët pas një rritje të konsiderueshme muajt e fundit.

Pas 4 ndeshjesh, grupi C kryesohet nga Sllovakia me 12 pikë, ndërsa vijnë më pas Spanja dhe Ukraina me nga 9 pikë.

Spanjë-Ukrainë starton në 20:45 dhe luhet në stadiumin e Sevillas "Sanchez Pizjuan". /albeu.com/
Shtuar më 27/03/2015, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori