SPECIALE/ 20 lojtarët që mbeten pa kontratë që nga qershori (FOTO LAJM)

Ezequiel Lavezzi (Paris Saint Germain): 30 vjec
Ashtu si edhe jeta që ka një fillim dhe një fund, edhe futbolli është i tillë. Disa prej lojtarëve po kalojnë sezonet e fundit ndoshta në botën e futbollit, ndërkohë që disa futbollistë janë në kërkim të një skuadre tjetër ku mund të mbyllin karrierën.

Gazeta italiane “Corriere dello Sport’ sjell një speciale në lidhje me 20 futbollistët që do të mbeten pa skuadër duke filluar nga qershori i vitit të ardhshëm për shkak se ju skadon kontrata me klubet aktuale, raporton Albeu.

Mosha e tyre përgjithësisht është e lartë, ndërkohë që ka edhe lojtar të tjerë si Banega apo Markos Alonso, që mund të kenë shanse të tjera në karrierë. Gardianit Handanovic me siguri që do t’i ofrohet edhe një kontratë e re nga Interi. /albeu.com/
Shtuar më 14/11/2015, ora 10:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori