Speciale: Formacionet e javës së 15-të në Serie A
Java e 15-të e Serisë A italiane do të luhet në tre ditë. Nis të premten në orën 18:00 me Lecce-Lazio dhe përfundon me supersfidën Roma-Juventus, të hënën, në orën 20:45.

Katër ndeshje luhen ditën e shtunë, pesë ditën e dielë dhe një ndeshje, ajo e Olimoikos, luhet të hënën.

Redaksia e Sportit pranë Albeu-t ka përgatitur për lexuesit e saj formacionet e të gjitha takimeve që priten të luajnë këtë javë në kampionatin italian. /albeu.com/

Ja dhe formacionet e mundshme:


E shtunë ora 18:00

LECCE-LAZIO
Lecce (4-4-2): Benassi; Oddo, Tomovic, Esposito, Mesbah; Cuadrado, Giacomazzi, Obodo, Olivera; Di Michele, Muriel.

Lazio (4-3-1-2): Marchetti; Konko, Diakité, Stankevicius, Radu; Gonzalez, C.Ledesma, Lulic; Hernanes; Rocchi, Klose.

SIENA-GENOA
Siena (4-4-2): Brkic; Vitiello, Rossettini, Terzi, Del Grosso; Mannini, D'Agostino, Gazzi, Brienza; Destro, Calaiò.

Genoa (4-3-1-2): Frey; Mesto, Dainelli, Granqvist, Moretti; Rossi, Veloso, Constant; Merkel; Caracciolo, Palacio.

INTER-FIORENTINA ora 20:45

Inter (4-4-1-1): Julio Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Nagatomo; Faraoni, Cambiasso, Thiago Motta, Alvarez; Zarate; Pazzini

Fiorentina (4-4-2): Boruc; De Silvestri, Gamberini, Natali, Pasqual; Romulo, Behrami, Kharja, Vargas; Gilardino, Jovetic.

PALERMO-CESENA ora 20:45

Palermo (4-3-1-2): Benussi; Pisano, Silvestre, Munoz, Balzaretti; Acquah, Bacinovic, Barreto; Ilicic; Pinilla, Miccoli.

Cesena (4-4-2): Ravaglia; Comotto, Von Bergen, Rodriguez, Ricci; Ceccarelli, Guana, Parolo, Candreva; Bogdani, Mutu.
Domenica ore 15

E Dielë

ATALANTA-CATANIA

Atalanta (4-4-1-1): Consigli; Raimondi, Masiello, Manfredini, Bellini; Schelotto, Cigarini, Carmona, Padoin; Moralez; Denis.

Catania (4-3-3): Andujar; Bellusci, Legrottaglie, Spolli, Capuano; Almiron, Lodi, Delvecchio; Gomez, Maxi Lopez, Bergessio.

BOLOGNA-MILAN

Bologna (4-3-2-1): Gillet; Raggi, Portanova, Loria, Morleo; Perez, Mudingayi, Koné; Diamanti, Ramirez; Di Vaio.

Milan (4-3-1-2): Amelia; Abate, Mexes, Thiago Silva, Antonini; Aquilani, van Bommel, Seedorf; Boateng; Robinho, Ibrahimovic.

CAGLIARI-PARMA

Cagliari (4-3-1-2): Agazzi; Pisano, Canini, Ariaudo, Agostini; Biondini, Conti, Nainggolan; Cossu; Ibarbo, Larrivey.

Parma (4-4-1-1): Mirante; Zaccardo, Paletta, Lucarelli, Gobbi; Biabiany, Morrone, Galloppa, Modesto; Giovinco; Pellé.

UDINESE-CHIEVO
Udinese (3-5-2): Handanovic; Benatia, Danilo, Ekstrand; Basta, Isla, Badu, Asamoah, Armero; Torje, Di Natale. A disp. Padelli, Neuton, Pasquale, Doubai, Abdi, Fabbrini, Floro Flores. All. Guidolin.

Chievo (4-3-1-2): Sorrentino; Frey, Cesar, Andreolli, Jokic; Luciano, Bradley, Hetemaj; Sammarco; Thereau, Pellissier. A disp. Puggioni, Mandelli, Morero, Dramé, Vacek, Moscardelli, Paloschi. All. Di Carlo

NOVARA-NAPOLI ora 20:45

Novara (4-3-1-2): Ujkani; Morganella, Ludi, Centurioni, Gemiti; Porcari, Radovanovic, Rigoni; Mazzarani; Granoche, Rubino.

Napoli (3-4-2-1): De Sanctis; Campagnaro, Cannavaro, Aronica; Maggio, Gargano, Dzemaili, Dossena; Hamsik, Pandev; Cavani.


E Hënë ora 20:45


ROMA-JUVENTUS

Roma (4-3-1-2): Stekelenburg; Rosi, De Rossi, Heinze, Taddei; Perrotta, Viviani, Pjanic; Lamela; Totti, Osvaldo.

Juventus (4-3-3): Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini; Vidal, Pirlo, Marchisio; Pepe, Matri, Estigarribia.
Shtuar më 09/12/2011, ora 15:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori