SPECIALE/ Ja si do të ishte 11-shja e Jugosllavisë nëse ende do të ekzistonte (FOTO LAJM)

1. Samir Handanovic (Slloveni, Inter)
Jugosllavia, dikur një super fuqi Europiane edhe në botën e futbollit, ka pushuar së ekzistuari 20 vite më parë, teksa u shpërbë në gjashtë shtete: Slloveni, Kroaci, Bosnja dhe Hercegovina, Serbi, Maqedoni dhe Mali i Zi.

Gjatë këtyre viteve ata arritën që të dominonin në futbollin Botëror. Në vendet e shpërbëra, ka shumë talentë të cilët po spikasin me Kombëtaret e tyre.

Albeu ju sjell një 11-she e përbërë nga shumë e cila do të ishte sot nëse ende do të ekzistonte Jugosllavia. Në të është edhe Zlatan Ibrahimovic, i cili në fakt është me origjinë nga Bosnja./albeu.com/


Shtuar më 15/11/2015, ora 11:24
Tulanti
e Dielë 15 Nëntor 2015, Ora 13:47
Blaa-bla-blaaa, Blablabllaaaa.
Sikur te kishte Milloshi Brinje si do ta quanim?
Milloshi me Brinje apo pa Brinje
Iliri
e Dielë 15 Nëntor 2015, Ora 16:28
Edhe burdushi trener
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori