Speciale: Skaner i javës së 11-të së Seria A
Në një speciale për sportin, Redaksia e Sportit në Albeu, sjell për tifozët dhe dashamirësit e kampionatit italian të futbollit: Ndeshjet, formacionet, skemat taktike, lojtarët e skaulifikuar për shkak kartonash dhe ata të padisponueshmit për shkak të dlmtimeve.

Java e 11 e Serisë A, starton nesër në orën 18:00, me ndeshjen Inter-Cagliari dhe përfundon të dielën,në orën 20:45, me ndeshjen Roma-Lecce. /albeu.com/


E shtunë, 19 nëntor:

INTER-CAGLIARI ora 18.00

Inter (4-3-1-2): Julio Cesar; Jonathan, Lucio, Samuel, Zanetti; Stankovic, Thiago Motta, Cambiasso; Sneijder; Milito, Pazzini

Tranjer.:M.Ranieri

Skualifikuar: Chivu (1)

Të padisponueshëm: Viviano, Forlan, Coutinho, Maicon, Nagatomo, Muntari

Cagliari (4-3-1-2): Agazzi; Pisano, Canini, Ariaudo, Agostini; Biondini, Conti, Nainggolan; Ekdal; Thiago Ribeiro, Nenè

Tranjer: Balardini

Të padisponueshëm: Astori, El Kabir, Cossu

FIORENTINA-MILAN ora 20:45

Fiorentina (4-3-1-2): Boruc; De Silvestri, Gamberini, Nastasic, Pasqual; Behrami, Montolivo, Munari; Lazzari; Gilardino, Ljajic

Tranjer: Delio Rossi

Skualifikuar: Natali (1)

Të padisponueshëm: Kroldrup, Cassani, Jovetic

Milan (4-3-1-2): Abbiati; Abate, Nesta, Thiago Silva, Antonini; Nocerino, Ambrosini, Aquilani; Seedorf; Robinho, Ibrahimovic
Tranjer: Allegri
Skualifikuar: Boateng (1)

Të padisponueshëm: Cassano, Gattuso, Flamini, Mexes


NAPOLI-LAZIO ora 20:45

Napoli (3-4-2-1): De Sanctis; Campagnaro, Cannavaro, Aronica; Maggio, Inler, Dzemaili, Dossena; Hamsik, Lavezzi; Cavani

Tranjer: Maxarri

Skualifikuar: Santana
Të padisponueshëm: Britos, Donadel

Lazio (4-2-3-1): Marchetti; Konko, Stankevicius, Diakité, Radu; Brocchi, Ledesma; Sculli, Hernanes, Lulic; Cisse

Tranjer: Reja

Skualifikuar: Asnjë

Të padisponueshëm: Mauri, Klose, Dias, Bizzarri, Kozak

E Diel 20 nëntor:

BOLOGNA-CESENA ora 12:30

Bologna (4-3-1-2): Gillet; Raggi, Portanova, Loria, Morleo; Perez, Mudingayi, Kone; Ramirez; Acquafresca, Di Vaio

Tranjer: Bisoli

Skaulifikuar: Asnjë

Të padisponueshëm: Asnjë

Cesena (4-3-1-2): Antonioli; Ceccarelli, Von Bergen, Rodriguez, Lauro; Guana. Colucci, Parolo; Candreva; Eder, Mutu

Tranjer: Arrigoni

Skualifikuar: Asnjë

Të padisponueshëm: Ghezzal


CATANIA-CHIEVO ora 15.00

Catania (3-5-2): Andujar; Bellusci, Legrottaglie, Spolli; Potenza, Almiron, Lodi, Ricchiuti; Gomez; Bergessio

Tranjer: Montella

Skualifikuar: Lanzafame (1)

Të padisponueshëm: Izco, Suazo

Chievo (4-3-1-2): Sorrentino; Frey, Mandelli, Cesar, Jokic; Bradley, Rigoni, Hetemaj; Cruzado; Moscardelli, Pellissier

Tranjer: Di Carlo

Skualifikuar: Asnjë

Të padisponueshëm: Morero


GENOA-NOVARA ora 15.00

Genoa (4-3-1-2): Frey; Mesto, Dainelli, Moretti, Antonelli; Kucka, Veloso, M. Rossi; Merkel; Palacio, Jankovic

Tranjer: Malesani

Skualifikuar: Kaladze (1)

Të padisponueshëm: Ze Eduardo

Novara (4-3-1-2): Fontana; Moranella, Ludi, Centurioni, Gemiti; Marianini, Radovanovic, Rigoni; Pinardi; Morimoto, Meggiorini

Tranjer: Tesser

Skualifikuar: Porcari (1)

Të padisponueshëm: Lisuzzo, Ujkani


JUVENTUS-PALERMO ora 15.00

Juventus (4-3-3): Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini; Vidal, Pirlo, Marchisio; Pepe, Matri, Vuçiniç

Tranjer: Conte

Skualifikuar: Asnjë

Të padisponueshëm: Manninger

Palermo (4-3-2-1): Tzorvas; Pisano, Silvestre, Cetto, Balzaretti; Barreto, Bacinovic, Migliaccio; Ilici, Zahavi; Miccoli

Tranjer: Mangia

Skualifikuar: Asnjë

Të padisponueshëm: Hernandez, Pinilla


PARMA-UDINESE ora 15.00

Parma (4-4-1-1): Mirante; Zaccardo, A.Lucarelli, Paletta, Gobbi; Biabiany, Morrone, Galloppa, Modesto; Valdes; Pellè

Tranjer: Colomba

Skualifikuar: Asnjë

Të padisponueshëm: Floccari, Giovinco

Udinese (3-5-2): Handanovic, Benatia, Danilo, Domizzi; Basta, Isla, Pinzi, Asamoah, Armero; Floro Flores, Di Natale

Tranjer: Guidolin

Skualifikuar: Asnjë

Të padisponeshëm: Barreto


SIENA-ATALANTA ora 15.00

Siena (4-4-2): Brkic; Vitiello, Rossettini, Terzi, Del Grosso; Mannini, D'Agostino, Gazzi, Brienza; Gonzalez, Destro

Tranjer: Sannino

Skualifikuari: Asnjë

Të padisponueshëm: Pesoli, Vergassola, Calaiò

Atalanta (4-4-1-1): Consigli; Bellini, Lucchini, Manfredini, Peluso; Schelotto, Carmona, Padoin, Bonaventura; Moralez; Denis

Tranjer: Colantuono

Skualifikuar: Doni (3 vjet e 6 muaj), Masiello (1), Cigarini (1)

Të padisponueshëm: Brighi, Bellini


ROMA-LECCE ora 20:45

Roma (4-3-1-2): Stekelenburg; Rosi, Kjaer, Heinze, Jose Angel; Gago, De Rossi, Pjanic; Totti; Bojan, Osvaldo

Tranjer: Luis Enrique

Skualifikuar: Asnjë

Të padisponueshëm: Lobont, Borini, Pizarro, Burdisso


Lecce (4-2-3-1): Benassi; Oddo, Carrozzieri, Tomovic, Esposito; Strasser, Grossmuller; Cuadrado, Bertolacci, Olivera; Corvia

Tranjer: Di Francesco

Skualifikuar: Muriel (1)

Të padisponueshëm: Di Michele, Ferrario, Mesbah
Shtuar më 18/11/2011, ora 10:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori