Spektakël në Everton-Liverpool (VIDEO)
Suarez
Ka qënë më shumë se spektakolare derbi mes Everton dhe Liverpool. Ndeshja e sapopërfunduar u mbyll me rezultatin e barabartë 2-2 por duhet theksuar se të katër golat u shënuan brënda 35 minutave të para. Të parët që kaluan në avanatazh ishin "The Reds" me anë të një autogoli të Baines në minutën e 14-të për të ardhur pas 6 minutash ku Suarez dyfishoi rezultatin.

Por Everton nuk u dorëzuar dhe brënda 13 minutave barazoi gjithçka me Osman (22) dhe Naismith (35).

Me gjithë përpjekjet deri në fund, rrjetat për të dy portierët mbetën të paprekura.

Me këtë rezultat Everton ka 16 pikë ndërsa Liverpool vetëm 10. /albeu.com/
Shtuar më 28/10/2012, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori