Spektakli që dhuruan komentatorët italianë për Derby della Madonnina (VIDEO)
Derby della Madonnina është një nga takimet e shumë pritura në botën e futbollit.

Kjo pasi Interi dhe Milani gjithmonë dhurojnë spektakël në fushë, por edhe në tribuna nëpërmjet tifozëve. Në një derbi lokal gjithmonë emocionet janë të mëdha dhe këtë e tregojnë edhe dyshja e komentatorëve Tiziano Crudeli e Filippo Tramontana në Diretta Stadio 7gold.

Ata njihen për mënyrën e komentimit me plot pasion, por këtë herë ishte Tramonata i cili u gëzua në fund. Ndeshja e ardhshme e zikaltërve është ndaj Napolit, të cilët renditën të parët në Serie A me dy pikë më shumë se Interi.

Skuadra e Luciano Spallettit këtë sezon nga tetë ndeshje ka vetëm një barazim dhe gjitha fitore. /albeu.com/
Shtuar më 16/10/2017, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori