Sponsorët në fanella, ja 10 klubet që fitojnë më shumë (FOTO LAJM)

1. Manchester United - Chevrolet (70 milionë Euro)

Futbolli dhe ekonomia nuk mund të ndahen nga njëra-tjetra, duke shkuar në sinkron. Sponsorizimet janë po aq të rëndësishëm sa lojtarët, pasi në fakt nga aty vjen një përftim i konsiderueshëm vjetor.

Disa skuadra të mëdha kanë lidhur marrëveshje me kompani të fuqishme duke u rezervuar një hapësirë në pjesën e përparme në fanellë, për të përfituar shifra të frikshme.

Më lart keni një renditje të 10 ekipeve që sponsorizohen në shifra më të larta, teksa ka ekipe që fitojnë edhe më shumë se pjesëmarrja në Champions. /albeu.com/
Shtuar më 24/07/2016, ora 13:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori