Stadiumi i Sporting Lisbonës pritet të mbajë emrin e CR7
Cristiano Ronaldos mund t’i vijë një surprizë që as ai s’mund ta priste. Klubi i Sporting Lisbonës po mendon që stadiumit të tij që po rindërtohet t’i vendos emrin e 34 vjeçarit.

Ronaldo e ka filluar pikërisht në akademinë e të rinjve të Sportingut karrierën e tij.


“Është një teori që ne nuk do ta mbajmë në raft dhe padyshim që jemi shumë krenarë që emri i tij lidhet me ne”, ka deklaruar Verandas, ish drejtori i stafit të medicinës te Sporting.

Cristiano është dhe do të jetë një nga simbolet më të mëdha në historinë e klubit tonë”.

“Ne tashmë po i ruajmë vlerat e tij në muret e akademisë rinore, duke u përqendruar në pasionin, sakrificën, disiplinën, udhëheqjen dhe vendosmërinë”.

Cristiano është padyshim lojtari më i mirë portugez i të gjitha kohërave”.
Shtuar më 12/10/2019, ora 16:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori