Stadiumi ri Tottenham, pranë përfundimit
Më në fund stadiumi ri i Tottenham Hotspur, është pothuajse gati. Nga pamjet e e gazetës prestigjozes ‘’Mirror’’ shihet që stadium është pothuajse gati në muajin Shkurt të vitit të ardhshëm.

Stadiumi ri ka një kapacitet prej prej 62 mijë vëndesh dhe do jetë nja nga stadiumet më modern në botë.

Gjithashtu shtëpia e re e Spursave, do të jetë tërsisht i mbuluar në rast se bie shi ose kur është kohë e keqe stadium mund të mbyllet.

Ndërkohë Gjelat do vijojnë dhe pak kohë ti luajnë ndeshjen në ‘’Wembly’’, teksa kanë dy vite që zhvillojnë ndeshjet aty. /albeu.com/
Shtuar më 15/11/2018, ora 13:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori