Stam dhe Crespo duke ardhur, lamtumirë Tassotti
Fillon të marrë formë stafi teknik i Clarence Seedorf te Milan. Duke filluar nga sezoni 2014-2015, siç shkruan sot "La Gazzetta dello Sport", kuqezinjëve mund ti bashkohet një ish, por kësaj rradhe si teknik, Jaap Stam. Ish mbrojtësi ka një kontratë tre-vjeçare me Ajax, por sipas agjentit të tij mund të largohet pas sezonit të parë.

Vështirë se tekniku Frank De Boer do të mund të ndalë ikjen e bashkëpunëtorit të tij, i cili më parë refuzoi edhe stolin e Heerenveen.

Mbërritja e Stam (dhe ajo e Hernan Crespos) do të vinte në pikëpyetje vendin e Mauro Tassottit te Milan. Shumë shpejt, zv/trajneri aktual i kuqezinjëve do të takohet me Adriano Gallianin për të mësuar të ardhmen e tij: nuk është çudi që ish milanisti ti thotë lamtumirë ekipit të tij. /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2014, ora 12:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori