Statistikat/ Etrit Berisha pret shumë
Etrit Berisha gaboi që në minutën e 5-të ndaj Zvicrës, por gjatë ndeshjes ai e ka shpëtuar në shumë raste Kombëtaren tonë.

Portieri kuqezi është i treti nga gardianët e 24 kombëtareve sa i takon numrit të pritjeve për minutat që kanë luajtur me skuadrat përkatëse.

Me gjashtë të tilla, portieri kuqezi është i treti në këtë renditje, duke mbetur pas Halldorson të Islandës me 10 pritje dhe ukrainasi Pjatov që ka bërë 7. Gjithashtu, Kozaçik është me të njëjtën numër pritjesh me gardianin e Kombëtares shqiptare.

Shtuar më 15/06/2016, ora 15:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori