Statistikat fenomenale të Belgjikës
Kombëtarja e Belgjikës është një ndër skuadrat më të forta në botë. Belgët arritën deri në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Statistikat e Belgjikës janë me të vërtetë mbreslënëse. Që nga ulja në stol e trajnerit Roberto Martinez në krye të Belgjikës në vitin 2016, belgët numërojnë 30 ndeshje, 23 fitore, 5 barazime dhe vetëm dy humbje.

Belgjika ka shënuar 89 gola dhe ka pësuar 23. Shifra të jashtëzakonshme për një ndër skuadrat më sulmuese në botë dhe ndoshta ku i dihet, botërorin e ardhshëm mund të jenë ata fituesit. /albeu.com/
Shtuar më 14/10/2018, ora 17:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori