Statistikat: Ibrahimoviç ka shënuar në çdo minutë (FOTO LAJM)

Sulmuesi i Paris Saint Germain Zlatan Ibrahimoviç është një futbollist që ka shënuar në çdo minutë të një ndeshjeje futbolli. Ibra u bë golashënuesi më i mirë i të gjithë kohërave për Suedinë pas dy golëshit në miqësoren e fundit ndaj Estonisë duke thyer rekordin 82-vjeçar të Sven Rydell.

Ish bomberi i Ajax, Juventus, Barcelonës dhe Milanit ka realizuar 50 gola në 99 takime me kombëtaren skandinave, ndërsa në karrierën e tij 15-vjeçare me klubet ka shënuar plot 369 gola.

Por goli në minutën e 24 kundër Estonisë e bëri lojtarin që ka realizuar gol në çdo minutë. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2014, ora 18:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori