STATISTIKAT/ Juventusi më i plakur në histori
Juventusi edhe pse ka bërë ndërhyrje të shumta në këtë merkato vere duke afruar shumë lojtarë të rinj sërish është një skuadër shumë e plakur. Madje ata janë Juventusi më i plakurhistori.

Statistikat janë publikuar nga faqja Juëorld.net duke bërë një përmbledhje të gjithë moshës mesatare të formacioneve të para. Në vendin e parë është Juventusi aktual me 28.9 vjet, me kapitenin Buffon më të vjetrin, 37 vjeç. Në vendin e dytë është Juventusi i Capellos në sezonin 2005-06 me 28.75, teksa spikasnin Pessoto, Cannavaro dhe Nedved si senatorët e asaj skuadre.

Në vendin e tretë është Juventusi i sezonit 1945-46 28.7 vjet. /Albeu.com/
Shtuar më 19/07/2015, ora 13:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori