Statistikat Man.Utd-Juventus, barazi totale
delpiero
Sonte në mbrëmje në “Teatrin e Ëndërrave” do të luhet takimi i shumëpritur mes Manchester United dhe skuadrës së Juventusit. Një duel mes dy skuadrave emblematike të futbollit europian, por jo vetëm. Por cilat janë statistikat e përballjeve direkte mes tyre.

Manchester United dhe Juventus janë përballur mes tyre plot 12 herë. Bilanci flet për 5 fitore të Manchesterit, 5 të Juventusit dhe 2 barazime. Sa i përket golave, skuadrat numërojnë nga 15 gola secila. Ndeshja e sotme do të shërbejë për të prishur paksa këto ekuilibra mes tyre. /albeu.com/
Shtuar më 23/10/2018, ora 14:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori